Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vydávanie rybárskych lístkov

Vybavuje: Ing. Katarína Mészárosová
Kontakt:  telefón: 047/56 94 146, 0902 908 441

e-mail: katarina.meszarosova@obecozdany.sk

Vydávanie rybárskych lístkov V Slovenskej republike platí pri športovom rybolove zákonom č. 139/2002 Z. z. o rybárstve v znení neskorších predpisov a vyhláškou č. 185/2006 Z.z. k zákonu o rybárstve. Každý kto chce loviť ryby v slovenských vodách, je povinný mať počas lovu pri sebe platný rybársky lístok a platné povolenie na rybolov.

Rybársky lístok– vydávajú mestské a obecné úrady na celom území SR. Na jeho vybavenie je potrebný osobný doklad napr. občiansky preukaz alebo pas. Žiadosť sa podáva písomne alebo ústne. K jeho vydaniu nie sú potrebné absolvovať žiadne skúšky. Rybársky lístok sa vybavuje na počkanie.

Poplatky za vydanie rybárskeho lístk:

týždenný 1,50 €, mesačný 3,-- €, ročný 7,-- €, trojročný 17,-- €.


Od platenia poplatku sú slobodení:

- žiaci a študenti stredných a vysokých škôl študijných odborov s výučbou rybárstva, zamestnanci štátnej správy s ústredným riadením rybárstva, ktorí majú v pracovnej zmluve aktívne vykonávanie rybárstva, odborní zamestnanci na úseku rybárstva, ak majú vykonávanie rybárstva vo svojej pracovnej zmluve, zamestnanci Slovenského rybárskeho zväzu, rybárski hospodári a ich zástupcovia a osoby ustanovené ako rybárska stráž po predložení potvrdenia o výkone pracovnej náplne alebo povolania.
- cudzinci, ktorí prídu do Slovenskej republiky na pozvanie alebo so súhlasom prezidenta Slovenskej republiky, Národnej rady Slovenskej republiky a vlády Slovenskej republiky.
- osoby do 15 rokov.
 

 

 


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka