Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Obecný hasičský zbor

3. ročník Memoriálu Jána Kovácsa

Dňa 16.06.2018 sa v našej obci v areáli futbalového ihriska uskutočnil III. ročník ,,Memoriál Jána Kovácsa“, ktorí bol dušou nášho DHZ od jeho úplných základov. Do súťaže sa zapojilo 19 družstiev v 3 kategóriách a taktiež 5 družstiev Plameniakov. Domácim súťažiacim sa nadmieru darilo, pretože v kategórií DHZ muži Ožďany A získali 2.miesto a muži Ožďany B  3.miesto. Chlapi ukážkovite a bojovne reprezentovali našu obec, čoho výsledkom boli tieto pódiové umiestnenia, ku ktorým im všetci srdečne blahoželáme. S vysokou úrovňou podujatia boli spokojní všetci súťažiaci ako aj diváci -  za čo tiež v prvom rade patrí vďaka členom nášho DHZ na čele s predsedom Slavojom Hruškom a veliteľom Gabom Kalinom, ktorý je hasičom dušou aj telom.


 

Prebratie protipovodňového vozíka

V rámci projektu odovzdávania protipovodňových vozíkov pre mestá a obce vo štvrtok 14. júna 2018 odovzdala protipovodňové vozíky ministerka vnútra Denisa Saková zástupcom dobrovoľných hasičských zborov z okresu Lučenec, Veľký Krtíš, Rimavská Sobota, Poltár a Revúca. Odovzdávania na Námestí republiky v Lučenci okrem dobrovoľných hasičov, starostov obcí, primátorky mesta Lučenec Alexandry Pivkovej a prednostu Okresného úradu v Lučenci Branislava Hámorníka sa zúčastnil aj prezident hasičského záchranného zboru Alexander Nejedlý a štátny tajomník rezortu vnútra Rudolf Urbanovič.

Za obec prebral vozík veliteľ nášho DHZ Gabriel Kalina. Protipovodňový vozík je určený na zásahy dobrovoľných hasičov, je súčasťou projektu Aktívne protipovodňové opatrenia, ktorý je financovaný z Kohézneho fondu prostredníctvom operačného programu Životné prostredie. Obec takúto pomoc dostala na základe podrobnej analýzy povodňových rizík a databázy zásahov hasičov a záchranárov. Dobrovoľní hasiči našej obce tak budú lepšie vybavení zasahovať pri povodniach a bleskových záplavách. Želáme im čo najmenej vážnych zásahov  aby sa z každého výjazdu vrátili zdraví a so splneným všetkých úloh, pred ktoré boli postavení.


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka